Live
Μη καπν.
Parking
WiFi
Φαγητό
Εξ. χώρος
Πιστωτικές
ΑμΕΑ
Περιγραφή εκπροσώπου
Materia Prima
Cava & wine bar
Το Materia Prima στο Κουκάκι αποτελεί την "πρώτη ύλη" για τους λάτρεις του κρασιού και όχι μόνο. Ελάτε να δοκιμάσουμε μαζί κρασιά από όλη την Ελλάδα και από ιδιαίτερες οινοπαραγωγικές ζώνες ανά την υφήλιο και να ανακαλύψουμε τα μυστικά τους. Εξερευνήστε τη μοναδική γυάλινη κάβα μας και απολαύστε το κρασί της επιλογής σας στη ζεστή και φιλόξενη ατμόσφαιρα του Materia Prima ή αγοράστε το για το σπίτι ή για δώρο!
Πέρα από τις καθημερινές οινογευσίες και τις τυφλές δοκιμές, οργανώνονται τακτικές συναντήσεις με οινοπαραγωγούς, καθώς και ποικίλα άλλα events. Οι λάτρεις της μπύρας και των αποσταγμάτων δε θα απογοητευθούν καθώς η ανανέωση του καταλόγου γίνεται σε εβδομαδιαία βάση!
Θέλετε να αφήσετε μια βαθμολογία ή/και ένα σχόλιο για το 'Materia Prima'; Κάντε login μέσω Facebook.
Για να μάθετε περισσότερα για το 'Materia Prima' και για χιλιάδες άλλα café-bar, και για να έχετε πάντοτε την πιο επίκαιρη πληροφορία για τη ζωή στην Αθήνα, εγκαταστήστε το AthensBook στο iPhone, το iPad ή την Android συσκευή σας.